KONUŞMACILAR

Abbas Güçlü

Milliyet Gazetesi
Köşe Yazarı

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunudur. 1983 yılında Milliyet gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Milliyet gazetesinde eğitim editörü ve köşe yazarı olarak görev yapmaktadır.

Adnan Öztürk

Yönetici İş Adamı
Galatasaray 2011-2013 Başkan Yardımcısı

1963 yılında Düzce’de doğmuştur. 2011 – 2013 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü eski başkan yardımcılığı görevini yapmıştır. İlkokulu Düzce Namık Kemal İlkokulu’nda okumuştur. 1982 yılında Galatasaray Lisesi’nden, 1986 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Üst Düzey Yöneticilik programını tamamladıktan sonra, dünya çelik devi Arcelor Mittal’da kariyerine başlamıştır. Bu şirketin Akdeniz – Orta Doğu ve Türkiye’nin Gelişmesinden Sorumlu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ahmet İşçen

ISC Güvenlik Danışman
Yönetici Ortağı

1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. IT şirketiyle İstanbul Emniyet müdürlüğü için Mobil GBT sorgulama projesi gibi birçok projeye imza atmış, 14 yılı aşkın bir güvenlik tecrübesi bulunmaktadır. Makro Bilgi Sistemleri, Milpa, Profilo, Wiegel Türkiye gibi şirketlerde yöneticilik yapmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Ahmet Pura

Reklamverenler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılından bu yana FMCG sektöründe görev alan Ahmet Pura halen Colgate Palmolive Türkiye ve Tribal Pazarlama ve Destek Hizmetleri şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Pura, Reklamverenler Derneği Başkanlığı, Reklam Özdenetim Platformu Başkanlığı, Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu Üyeliği, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Üyeliği, Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanlığı, TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Global Standards 1 (GS1) Komite Üyeliği sorumluluklarını sürdürmektedir.

Alaattin Çağıl

Sosyal Medya Uzmanı

Alaattin Çağıl 1994’te İzmir’de doğmuştur. Küçük yaşlardan itibaren bilgisayar teknolojileri ile iç içedir. Sosyal medya reklam içeriği üretmeye başladıktan sonra sosyal medya uzmanlığı ve danışmanlığı kariyerine başlamıştır. Bu alanda ilerledikten sonra sosyal medya ajansını açmıştır. (Class Medya & İde Market) Çağıl, dijital stratejist ve yazarlık da yapmaktadır. HardWare Plus, Sosyal Medya Kulubü ve WoMEN dergisinde aktif olarak yazarlık yapmaya devam etmektedir.

Ali Gizer

AG Platform
Kurucusu ve Araştırma Danışmanı

İzmir 1968 doğumludur. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünden 1991’de ve Radyo-TV yüksek lisans programından 1993’de mezun olmuştur. Aynı okulda öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Araştırmacı kimliği ile 27 yıllık profesyonel yaşamında TRT, Diyojen, Akademetre, İkiYaka, PRNet, MetCap, Agromet firmalarında yönetici ve danışman; Yumlu, Koç Idea, Kogem kuruluşlarında eğitmen; İstanbul, Yeditepe ve Bahçeşehir üniversitelerinde öğretim görevlisi; URYAD’da araştırma denetçisi olarak hizmet vermiştir. Kurucusu olduğu AG Platform firması ile araştırma danışmanlığı ve SUCSR firması ile kurumsal sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk danışmanlığı hizmetlerini vermektedir. TÜAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği), ESOMAR (European Society for Opinion and Market Research), WAPOR (World Association for Public Opinion Research) ile AC (Association for Coaching) ve TÜGİM (Tüm Girişimci İş Mentorları Derneği) üyesidir.

Alp Çağrı Günal

GNL Entertainment
Kurucusu

Müzik sektöründe 23 yılını doldurmuştur. Konser organizasyon, albüm yapım, menajerlik, edisyon ve mekan sahipliği (Garajistanbul) alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük müzik firmalarından biri olan GNL Entertainment’ın sahibidir.

Alper Tanyer

AXA Sigorta Pazarlama Direktörü

1977 yılında Samsun’da doğmuştur. 1995 yıılında Tarsus Amerikan Lisesi’nden, 2000 yılında Boğaziçi İşletme bölümünden, 2004 yılında Copenhangen Business School’dan Uygulamalı Ekonomi ve Finans yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur. Türk Tuborg – Carlsberg’de pazarlama, Peppers and Rogers Group’da yönetim danışmanlığı, Akbank’ta ürün geliştirme ve HSBC’de lokal ve global pazarlama fonksiyonlarında strateji, planlama ve performans yöneticiliği yapmıştır. Ağustos 2016’dan bu yana AXA Sigorta’da pazarlama direktörlüğü görevini yürütmektedir. Marka yönetimi, ürün geliştirme, pazarlama stratejileri, planlaması, performans ve etkinlik ölçümlenmesi alanında tecrübeleri bulunmaktadır.

Arzu Fırlarer

1999 yılında ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünden mezun olan Arzu Fırlarer 2000 yılından itibaren iş dünyasında aktif olarak proje yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Yapmış olduğu çalışmalar ve iş hayatındaki deneyimleri sonucunda elde ettiği uzmanlık alanlarından bazıları ulusal ve uluslararası proje ve fikri sınai hakların  yönetimidir. Fırlarer, 2000 yılından itibaren pek çok farklı (bilimsel, teknolojik, sosyal, KOBİ’lere yönelik) alanda proje geliştirme/yazım/yürütme tecrübesine sahiptir. Bu kapsamda, gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde yüzden fazla proje hazırlamış ve birçoğunda yürütücü/eğitmen olarak görev almıştır.
Uzmanlık alanları kapsamındaki bilimsel etkinliklerde davetli konuşmacı/panelist olarak görev almakta, topluma yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri bünyesinde TV ve radyo programlarına katılmaktadır. Çalıştığı kurumlar adına uluslararası ihalelere katılım deneyimine sahip olan Fırlarer, yüksek bütçeli konsorsiyumların oluşturulması ve sözleşme metinlerinin hazırlanması görevlerini yürütmüştür. Eylül 2013’den itibaren Başkent Üniversitesi’nde görev yapan Fırlarer, Temmuz 2014’de BÜ-BİTTO kuruluş aşamasında iken tam zamanlı olarak BÜ- BİTTO Uzmanı olarak atanmış, Ocak 2015’den bugüne kadar da BÜ-BİTTO Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Aslı Eren Şengezer

Sanset Gıda
Grup Kategori Pazarlama Müdürü

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Kariyer hayatına 1994 yılında Sezginler Gıda da Marka Müdürü olarak başladı. 1997 yılında Çikolata konusunda uzmanlaşma amacı ile Sagra Gıda’da Marka Müdürü olarak kariyerine devam etti.  2007 yılında Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı Sagra Gıda’nın el değiştirmesi ile birlikte Sanset Gıda’ya geçti. Halen Sanset Gıda da Kategori Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyor.

Aslı Şen

Ashley Joy
Kurucusu

Özel Doğuş Koleji ve Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

İngiltere’de King’ College Marketing Extension sertifikası almıştır.

Golden Horn Film, ( İngiliz, Tekfen Holding ortağı ) Tümer & Tümer Halkla İlişkiler, Elidor ve Citibank’da müşteri direktörlüğü yapmıştır. 2005 yılında açılan Bellamom hamile giyim firmasının kurucu ortaklarındandır. 4 yıl sonra markayı başarılı bir şekilde satmışlardır. Şu anda ise Ashley Joy kozmetik markasının kurucusu ve yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Atiye

Sanatçı

Atiye, 22 Kasım 1988 yılında Bremen’de doğmuştur. Çocukluğu Amerika, Türkiye ve Almanya gibi çeşitli ülkelerde geçmiştir. Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi almıştır. 2008 yılında Türkiye’ye yerleşmiştir. Albümleri sırasıyla, Gözyaşlarım – 2007, Atiye – 2009, Budur – 2011, Soygun Var – 2013, Sor (Single) – 2014, Abrakadabra (Single) – 2015, Come To Me (Single) – 2015, Kalbimin Fendi feat Dj Polique – 2016, İnşallah Canım Ya (Single) – 2016 yılında çıkmıştır. 2007 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En Iyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı, 2011 yılında 18.MTV EMA Müzik Odülleri’nde “Best Turkish Act” ve 2014 yılında ise Elle Style Awards “ En Stil Sahibi Kadın Müzik Starı’’ ödülünü almıştır.

Bu İşte Bir Yalnızlık Var ve Bana Git De filmlerinde ve Coca Cola, First Sensations, Avon, Penti reklamlarında oynamıştır.

Aykut Elmas

4uncutekil

Ayşegül Aldinç

Sanatçı

1981 yılında İrlanda’nın başkenti Dublin’de Eurovision yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir. Profesyonel müzik yaşamına 1978’de Mehmet Teoman ile birlikte doldurduğu 45 devirlik 1. yüzünde Hastane 2, 2. yüzünde Yorgun ve Mutlu adlı şarkıların bulunduğu plak ile adım atmıştır. İlk solo albümünü 1988’de çıkartan Aldinç, 1985 – 1998 yılları arasında Avrupa’nın birçok ülkesinde, Sovyetler Birliği’nde, ABD’de, Çin’de ve Orta Doğu ülkelerinde konserler vermiştir. Kamera karşısına ilk kez 1985 yılında geçmiş, Orhan Aksoy’un yönettiği TRT dizisi Acımak’ta rol almıştır. 1987’de Şerif Gören’in yönettiği Katırcılar ve Yavuz Özkan’ın yönettiği Yağmur Kaçakları filmleriyle sinema oyunculuğuna başlamıştır. 1994’te Adana Altın Koza Film Festivali’nde, Gerilla filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu seçilmiştir. 2016 yılında müzik dünyasına kazandırdığı Sek’iz adlı proje albümünde Türk Pop & Alternatif müziğin öncü isimleri ile düetler gerçekleştirerek yılın en başarılı proje albümlerinden birine imza atmıştır.

Ayshe Akın

Şarkıcı ve Oyuncu

Şarkıcı ve oyuncu kimliğiyle yeni nesile örnek olan Ayshe Akın, 2011 yılında Brüksel güzeli seçilmiştir. Şarkıcı kimliğiyle geçtiğimiz yıllarda ilk single düet çalışması ”Kim Ne Derse Desin”le adından sıkça söz ettirmiştir. Geride bıraktığımız yaz aylarında Sony Music etiketiyle tek başına, kendi single çalışması ”Ben Bile Şok” ile müzikseverlerin karşısına çıkarak olumlu geri dönüşler almıştır. Aynı zamanda oyuncu kimliğiyle birçok dizide yer alan Ayshe, gelecek bahar aylarında vizyona girecek olan ”Kervan 1915” filminde üstlendiği başrol ile sinemaseverlerinin karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır.

Batur Özdemir

Yönetmen ve Sunucu

A.Ü. Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. 1993 yılında radyoculukla başladığı iş hayatını seslendirme ve radyo reklamcılığı ile sürdürmüştür. Birçok konser, etkinlik ve toplantıda sunuculuk ve moderatörlük görevi üstlenmesinin yanı sıra, çeşitli belgesel ve TV programlarında, reklam ve tanıtım filmlerinde yapımcılık ve yönetmenlik yapmaya devam etmektedir.

Bettina Kuperman

Impact34 CEO, 06 Records
Pazarlama Müdürü

Kopenhag Üniversitesi’nde hukuk yüksek lisansı yapmış olan Danimarka vatandaşı Bettina Kuperman, Institute of Business Consulting’den sertifikalı yönetim danışmanıdır. Bettina, spor ve eğlence endüstrisinde stratejik planlama, iletişim ve marka geliştirilmesi alanlarında uzmanlaşmıştır. UEFA ve FIBA’nın da bulunduğu çok sayıda uluslararası spor federasyonu ile çalışan Kuperman, Olimpiyatlar, Dünya Şampiyonaları ve Kıta Şampiyonaları için etkinlik düzenleme hakkı kazanılması konularında çalışmıştır. 2009 yılında Impact34’ü kurmuştur.
2016 yılında müzisyen eşi Ferman Akgül ile plak şirketi açmıştır. 06 Records, EMI-Universal Müzik Türkiye ile ortaklık anlaşması imzalamış olup yetenek gelişimi ve müzik prodüksiyonu alanlarında uzmanlaşmıştır.

Boğaçhan Kaplan

TV8 Magazin
İstihbarat Şefi

1978 doğumlu olan Boğaçhan Kaplan, Kocaeli Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. ATV Haber’de muhabirlik ile mesleğe adım atan Kaplan, birçok kanalda çalışmış ve ekonomiden siyasete, kültür sanattan eğlence programlarına kadar geniş bir skala yayın editörü, metin yazarı ve program koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana TV8’de magazin programları istihbarat şefi ve editörü olarak çalışmaktadır.

Bora Alçı

Argus Marka Geliştirme ve Pazarlama
Kurucusu ve Marka Stratejisti

1968 yılında doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü 1991 yılında bitirmiştir. 1991’de mezuniyetten sonra profesyonel kariyerine Henkel Turyağ’da marka müdür yardımcısı olarak başlamıştır. 1997’de Danone Grubu İçecek bölümünde stratejik proje yönetim ekibine katılmıştır. 1999’da Turkcell’de pazarlama yöneticiliği yapmıştır ve onlarca yeni ürünün, hizmetin ve iletişim projesinin tasarlanmasına ve yürütülmesine liderlik etmiştir. 2001 yılından beri marka danışmanlığı yapmaktadır. 2006 yılında, Argus Marka Danışmanlığı ve Araştırma şirketini kurmuştur. Aralarında Mind-Decoder®, Observor®, Innovation Clinic® ve Brand Value Authentication® gibi patentli yeni nesil araştırma ve strateji modellerini geliştirmiş olan Argus’un odağında, zorlu marka problemlerine güçlü ve kalıcı çözüm sunan stratejiler geliştirmek bulunmaktadır.
Bora Alçı aynı zamanda, profesyonel konuşmacılık yapmakta ve Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Master programında “Stratejik Marka Yönetimi” dersi vermektedir

Buğra Kazancı

Youtuber

1995 Yılında Trabzon’da doğmuştur. Avrasya Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olmuştur. 2 yıldır YouTube’da özgün video içerikleri üretmektedir. Global markalar dahil olmak üzere reklamverenlerle ortak projeler de gerçekleştirdiği 1 milyondan fazla abonesi olan Youtube kanalı, top oyun kanalları arasındadır. 2016 Yılı Kristal Elma Ödülleri’nde mobil uygulama projesi ile Sosyal – Video Platformu kullanımında Disney Channel TR ile yaptığı projeden bronz ödül almıştır.

Cansu Nergiz

Think Online Digital Strateji Danışmanlık Kurucusu

1980 yılında Ankara’da doğan Cansu Besim Nergiz, 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine UC Berkeley’de devam etmiştir. Digiturk, Doğuş Yayın Grubu ve Ströer’de reklam pazarlaması konusunda çalıştıktan sonra Nokta Medya’da 6 yıl boyunca dijital ürün yönetimi ve satışı üzerine çalışmıştır. Burada Dijital Partnerlik ve İçerik Geliştirme ekibini kurarak bu konuda uzmanlaşmıştır. Ardından dijital varlık yönetim stratejileri konusunda hizmet veren Think Online Dijital Strateji Danışmanlık şirketini kurarak hem reklamverenlerle hem de YouTuber’larla özel projeler tasarlamakta ve eğitimler vermektedir.

Cemil Tokel

Şişecam
Cam Ev Eşyası Grup Başkanı

1991 yılında Humberside Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Tokel, 2012 yılında Harvard Business School Advanced Management programını tamamlamıştır. 1992 yılında Paşabahçe Tic. Ltd. Şti ‘de yurt dışı satış temsilcisi olarak göreve başlayan Tokel, sırasıyla Paşabahçe Yurt Dışı Satış Şefi, Paşabahçe Satış Geliştirme Yöneticisi ve Yurt Dışı Satış Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılında Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcılığı görevine atanan Tokel, Ocak 2014 tarihi itibarıyla Cam Ev Eşyası Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Coşkun Dolanbay

Gelecek Araştırmaları Enstitüsü
Başkanı

Coşkun Dolanbay, 1992 yılından bu yana bilişim sektöründe yurt içi ve dışında girişimci, mentor ve profesyonel olarak çalışmalarına devam etmektedir.Hacettepe İstatistik bölümünden diploma ve ODTÜ İşletme bölümünden Executive MBA diplomaları almıştır. Yöneticiler için Windows NT (1997), E-Ticaret: Strateji ve Yöntemler (2000), KOBİ’lerde E-Dönüşüm (2009) gibi kitaplarının yanında, yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.
E-Dönüşüm, Üretimde Teknoloji Kullanımı ve Rekabetçilik, Teknoloji Temelli İş Modelleri, Uzgörü Yöntemleri ve Stratejik Planlama, Geleceğe Yön Veren Ana Trendler, Daha İyi Bir Gelecek gibi konularda Türkiye, Avusturya, Almanya, Belçika, Azerbaycan, Avustralya, Çek Cumhuriyeti gibi farklı ülkelerde konferanslar vermiş ve sunumlar gerçekleştirmiştir. Bilkent Üniversitesi İletişim Fakültesinde E-Ticaret, MBA sınıflarına ise E-İş konularında dersler vermiştir. Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Ankara merkezli Gelecek Araştırmaları Enstitüsü’nün kurucuları arasında yer almaktadır ve başkanlığını yürütmektedir.

Cüneyt Devrim

Project House Yönetici Ortağı

1973 yılında doğmuştur. Orta ve lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki mühendislik eğitiminin arkasından, ABD’de Northeastern Üniversitesi’nde mühendislik yönetimi üzerine master derecesini tamamlamıştır. Eğitimi devam ederken, yeni ürün geliştirmeden sorumlu olarak Groupe Schneider, USA’e katılmıştır. Edindiği deneyimleri ve iş tecrübesini paylaşmak adına iş dünyasından bir profesyonel olarak, 1998 yılında Northeastern Üniversitesi’nin akademik kadrosuna katılmıştır. İnternet’in ABD’de patlama çağında olduğu bir dönemde, “Internet’in pazarlamada etkili kullanımı” ve “Internet sistem mimarisi” derslerini vermiştir.

1999 yılında Project House’un kurucu ortağı olmuştur. 2002 yılında Project House’un Mobil Pazarlama biriminin kuruculuğunu üstlenmiştir. İnteraktif Pazarlama’nın gelişimi içerisinde 2003 yılında İnteraktif Pazarlama Servisleri biriminin kurulmasını ve yöneticiliğini üstlenmiştir. Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda birçok markanın yol planlarının oluşturulması ve geliştirilmesini sağlamıştır. Doğrudan Pazarlama ve Etkileşimli Pazarlama sektörlerinin geliştirilmesi amacıyla 2005 yılında Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPID)’in kurulumunda, 2007 yılında IAB (Internet Advertising Bureau) Türkiye organizasyonunun kurulmasında görev almıştır. Pazarlamanın gelişimi ve değişimi konusunda interaktif pazarlamanın doğru tanınması ve uygulamaların artırılması için birçok seminer ve konferansta konuşmacı, yarışmalarda juri üyesi olarak görev almaktadır. Bilgi Universitesi’nde İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde öğretim görevlisi, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ise profesyonel eğitim programlarında ders vermektedir. Son 3 dönemdir IAB Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olan Cüneyt Devrim halihazırda Project House’da yönetici ortak olarak görevini sürdürmektedir.

Demet Akbağ

Oyuncu

İstanbul Üniversitesi Belediye Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitiren Demet  Akbağ, Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nda profesyonel yaşamına  başlamıştır. Şan Tiyatrosu, Kent Oyuncuları, Hadi Çaman Yedi Tepe  Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu, Bostancı Gösteri Merkezi ve  Orta oyuncular gibi özel tiyatro topluluklarında ve çeşitli televizyon  programlarında rol almıştır. 1987’de Magazin Gazetecileri Derneği tarafından  “Yılın Televizyon Yıldızı” seçilmiştir. 1993 yılında Antalya Film Festivali’nde  “Tersine Dünya” adlı filmdeki rolüyle Altın Portakal ödülünü aldıktan sonra,  1995 yılında (Suna Pekuysal’dan sonra bu ödülü alan ikinci kadın oyuncu  olarak) İsmail Dümbüllü, 1996, 1997 ve 1998 yıllarında Altın Kelebek -Yılın  Komedi Sanatçısı, 1996 ve 1997 yıllarında da Magazin Gazetecileri Derneği –  Komedi Sanatçısı ödüllerinin sahibi olmuştur. “Ülker- Bizim Mutfak”  markasının yüzü olarak da kamera karşısına “Nefaset” olarak geçen Akbağ’ın  bu karakteri izleyiciler tarafından çok sevildi. Demet Akbağ, BKM’nin “Bir  Demet Tiyatro” ve “Ölümsüz Aşk” dizileriyle “Otogargara”, “Sen Hiç  Ateşböceği Gördün Mü?”, “Bana Bir Şeyhler Oluyor” ve “Haybeden  Gerçeküstü Aşk” oyunlarında başrolü üstlendi. “Vizontele”, “Vizontele Tuuba”,  “Organize İşler”, “Neredesin Firuze”, “O…. Çocukları”, “Eyyvah Eyvah”,  “Eyvah Eyvah 2”, “Kurtuluş Son Durak”, “Hükümet Kadın”, “Hükümet Kadın  2”, “Eyvah Eyvah 3” ve “Kış Uykusu” isimli sinema filmlerinde de başrol  oynayan Akbağ, “Vizontele” ile Altın Portakal, “Neredesin Firuze” ile Sadri  Alışık ve Siyad ödüllerini kazanmıştır. Kış Uykusu aynı zamanda, Cannes Film  Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü kazanmıştır. Demet Akbağ, “Süper Aile” ve  “İkizler Geliyor” yarışma programları ile” Pişti” ve “Hiç Bunları Kendine Dert  Etmeye Değer Mi?” isimli sohbet programlarını sunmuştur. “Sen Harikasın”ve  “ İstanbul’un Altınları” dizilerinden sonra “Fırıldak Ailesi” çizgi dizisinde  sesiyle yer almıştır. “Benzemez Kimse Sana” yarışma programında jüri olarak  yer alan Akbağ, son olarak “Sevdaluk” dizisinde rol almıştır. Demet Akbağ son  dönemde sinema filmleri listesine BKM Film yapımı “Niyazi Gül Dörtnala” ve  TAFF yapımı “Nadide Hayat”ı eklemiştir. Son dönemde de televizyon programı  “Demet Akbağ ile Çok Aramızda’’ ile Show TV ekranlarında izlenmektedir. En  son projesi olarak birincisi gerçekleştirilen “İstanbul Komedi Festivali”ni ilk  kez sergilediği ‘’Bir Demet Muhabbet’’ ile açmıştır.

Doç. Dr. Günseli Bayraktutan

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise “Bilgi Endüstrisi ve İletişim Ağları: Türkiye’de Kullanılan Akademik Veri Tabanları Örnek Olayı” isimli tez çalışmasıyla Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı’nda 2004 yılında tamamlamıştır. 2010 Temmuz’unda aynı enstitüden “Blog Ortamı ve Türkiye’de Blogosferdeki Akademik Entelektüeller Örneği” başlıklı tez çalışmasıyla doktora derecesi almıştır. Ekim 2014 – Nisan 2015 tarihlerinde Kopenhag IT University, Digital Games bölümünde konuk öğretim üyesi olarak dijital oyunun akademik kurumlarda yapılanmasıyla ilgili çalışmalar yapmıştır. Bayraktutan, halen Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Akademik ilgi alanları, yoğunluklu olarak yeni medya bağlamında siyasal iletişim, oyun endüstrisi, oyun kültürü, etik ve araştırma yöntemleridir. Yaratıcı endüstrilerde önemli bir alan olan dijital oyun endüstrisi, yeni medya, araştırma etiği konularında yayınlanmış çalışmaları ve tamamlanmış TÜBİTAK destekli projeleri vardır.

Doç. Dr. Okan Yeloğlu

Hakkı Okan Yeloğlu, Başkent Üniversitesi Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Doktora eğitimini yönetim organizasyon dalında Ekim 2007’de bitiren Hakkı Okan Yeloğlu, örgüt kuramı, teknoloji yönetimi, kuramlar arası etkileşimler ve araştırma yöntemleri konularıyla ilgilenmektedir.

Doç. Dr. Senem Gençtürk Hızal

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’ndan 2002 yılında yüksek lisans, 2008 yılında doktora derecesi almıştır. Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde öğretim üyesidir. Halkla ilişkiler, reklam ve iletişim tarihi akademik ilgi alanları arasında yer almaktadır. Anılan alanlarda yayınlanmış ulusal ve uluslararası akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu

Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi
Ak Parti Genel Başkan Danışmanı

11 Temmuz 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünde lisans eğitimini 1990 yılında tamamladıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 1992’de yüksek lisans ve 1998’de doktora derecesi almıştır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 1991-94, Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde 1994-2002 yılları arasında öğretim üyeliği yapmıştır. 22. Dönemdeki parlamento üyeliğinin bitiminde  Karahan Uslu, bilimsel uğraşlarına geri dönmüş, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 2007-2009 yılları arasında Türkiye Araştırmaları Merkezi (TAM) Başkanı ve İletişim Fakültesi öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Uygulamalı İletişim Doçenti olmuştur. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 2009-2011 yılları arasında, rektör danışmanı, GSF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak görev almıştır. 24. Dönemdeki milletvekilliğini müteakip akademik çalışmalarına Çankaya Üniversitesi öğretim üyesi ve Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı olarak devam etmektedir.

Siyasal iletişim, iletişim sosyolojisi, etnik gruplar arası iletişim, kadın çalışmaları alanlarında yazar, editör ve bölüm yazarı olarak katkıda bulunduğu beş kitabı ulusal ve uluslar arası alanda çok sayıda makalesi yayınlanmıştır. Öğretim üyeliği esnasında çeşitli siyasi partilere kampanya ve iletişim danışmanlığı da yapmıştır.

2002 yılında 22. Dönemin “En Genç Kadın Parlamenteri” olarak İstanbul milletvekili seçilmiştir. 22. Dönemde TBMM’nde Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AAPA) Türk Grubu Başkanlığı’na seçilmiştir. Bu arada Çevre Komisyonu Sözcülüğü, Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, Türkiye İtalya Parlamentolararası İşbirliği Protokolü Eş Başkanlığı Karahan Uslu’nun 22. Dönemde yaptığı diğer görevler arasındadır.

Dönemde Şanlıurfa Milletvekili olarak yeniden Parlamento’ya seçilerek, seçildiği şehrin Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki üçüncü kadın milletvekili olmuştur. 24. Dönemde Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Türk Grubu Başkanlığına seçilmiştir. Bu dönemde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi olarak da katkı sağlamış, Türkiye İtalya Parlamentolararası İşbirliği Protokolü Eş Başkanlığı’nı yürütmüştür.

2003-2012 yılları arasında AK Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Karahan Uslu, AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Danışma Kurulu üyesi olup, AK Parti 3. ve 4. Olağan Genel Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilmiştir. 2012 yılı itibariyle AK Parti, Ar-Ge Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti Aydın Milletvekili Adayı olmuştur. Halihazırda AK Parti Genel Başkan Danışmanı olarak parti yönetiminde yer almaktadır.

Dr. Ayça Arslan Ergül

Bilkent Üniversitesi
Öğretim Üyesi

Ayça Arslan Ergül, 1979 yılında Çanakkale, Biga’da doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. Uzmanlığını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Hepatoloji bölümünde, doktorasını Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde, karaciğer kanseri ve hücresel yaşlanma üzerine yapmıştır. İskoçya, Glasgow’da hücre hedefli kanser terapileri üzerine çalışmıştır. Son dört yıldır, Bilkent Üniversitesi’nde beyin yaşlanması ve yeni hücre oluşumu üzerine çalışmakta ve Sinirbilim programında ders vermektedir. Haydi Arkadaşlar Bilim Başına programını gönüllü olarak yürütmektedir.

Dr. Mahmut Kurşun

IAB
Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden lisans, Endüstri Mühendisliği bölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır. 1997-2003 yılları arası Ciner Grubu şirketlerinden Park Holding bünyesinde enerji ve madencilik projelerinde Proje Finans Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2003 – 2007 yılları arasında Sabah ve ATV grubunda çalışmıştır. Ciner Grubu’nda “Bilgi Grubu Başkanı” olarak görev yapmaktadır. 2015 başından beri IAB Türkiye başkanı ve IAB Avrupa Yönetim Kurulu üyesidir.

Dr. Zehra Güngör

STAGE İletişim, Ajans Başkanı ve
Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA), 2014 Dünya Başkanı

Zehra Güngör, Ayvalık’ta doğmuştur. Bornova Anadolu Lisesi, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nı bitirmiştir. Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını, aynı üniversitede, “Diplomaside İletişim Yönetiminin Uygulanması” konulu teziyle doktorasını tamamlamıştır.  20 yıl gazetecilik yaptıktan sonra STAGE İletişim Danışmanlığı’nı kurmuştur. İletişim danışmanlığı ve lobbying konusunda hizmet vermektedir. 2014’de Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği, IPRA’nın Dünya Başkanlığına getirilmiştir. Güngör, aynı zamanda Okan Üniversitesi’nde de alanıyla ilgili öğretim üyeliği yapmaktadır. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Başkan Yardımcısı da olan Güngör, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Yunanca bilmektedir.

Egemen Özcan

Boogy Event COO&CHİEF Storyteller

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde aldığı lisans eğitiminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA programını tamamlayan Egemen, kariyerine Mor ve Ötesi müzik grubu ile başlamıştır. Müzik sektörü ile geçen zamanın ardından 2006 senesinde Boogy The Event Company bünyesine dahil olmuştur. Görevine aynı çatı altında COO & Chiefstoryteller sıfatı ile devam eden Egemen, deneyim pazarlaması alanında uzmanlaşarak lokal ve global çok sayıda etkinliğe liderlik etmiştir. Bugün dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarına deneyim fikirleri ve uygulamaları tasarlamaktadır. 2012 senesinde Stevie Awards’da Yaratıcı Bölüm Jüri Başkanı, 2015 senesinde International Business Awards tarafından da Yılın Pazarlama Yöneticisi seçilmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi sertifika programlarında da konuk eğitmen olarak yer almaktadır.

Elif Özdilek

Bilkent Üniversitesi
Öğretim Üyesi

ODTÜ – Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Aynı okulda doktora programını tamamlamıştır. Dünya Bankası’nda uzman eğitici olarak görev yapmıştır. Farklı şirketlere yönetim başkanlığı danışmanlığı görevini yürütmüş, 2000’den bu yana Bilkent Üniversitesi’nde tam zamanlı dersler vermektedir. Ayrıca marka yönetimi, liderlik, örgütsel davranış, iletişim konularında şirketlere yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

Emine Pura

Tribal Sahada Pazarlama
Ajans Başkanı

Sektörde 15. yılını kutlayan Tribal, markaları nihai tüketicilerine ulaştıran pazarlama stratejileri geliştiren, satış noktasında farklılık yaratmaya odaklanan, sektörün önde gelen  deneyimsel pazarlama ajansıdır. Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin kuruluşundan itibaren birçok aktif görev alan Pura, son olarak 2011-2013 yıllarında derneğin yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir. Pazarlama ve iletişim üzerine düzenli olarak sektörel dergilerde yazı yazan Pura, bugüne kadar birçok üniversitede gerçekleştirdiği gönüllü çalışmalarını halen sürdürmektedir. Emine Pura, Güney Afrika’nın ilk Türk deneyimsel pazarlama ajansı 3rd South Africa’nın kurucuları arasında yer almıştır. Saint Benoit Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Ekonomi mezunu olan Emine Pura, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir. Pura, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesidir.

Emrah Günkaya

Talent İstanbul
Kurucusu ve Menajer

90’lı yılların sonunda Haluk Levent ile başladığı meslek hayatına sırasıyla Ahmet San Production, Stardium ve GNL Entertainmet ile devam eden Emrah Günkaya, biriktirdiği bilgi ve tecrübesini 2013 yılında kurduğu Talent İstanbul için kullanmıştır. Bugüne kadar Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Demir Demirkan, Redd, Nil Karaibrahimgil, Gülşen, Ozan Çolakoğlu, Özge Fışkın gibi sanatçılarla çalışan Günkaya, halen Sertab Erener, Model, Fatma Turgut, Multitap, Deha Özer, Çağdaş Akyüz ve Melih Kahveci ile menajerlik hayatına devam etmektedir.

Emre Kuzlu

I-AM
Kurucu Ortağı

I-AM kurucu ortaklarından Emre, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezunu bir yüksek mimardır. Emre, 2004 yılında mimar ve endüstriyel tasarımcı ortağı Ertuğrul Yurdakul ile Atölye 7A Mimarlığı kurmuştur. I-AM’in İstanbul ofisi ise, 2008 yılında Emre ve Ertuğrul’un Londra I-AM ekibiyle tanışmalarını takiben kurulmuştur. Emre’nin I-AM metodolojisiyle kurgulanan ve ses getiren projeleri arasında Garanti Bankası, Unicredit, Mey (Diageo), Turkcell ve Odeabank vardır.

Ender Merter

Reklamarkası Tv Programı / Yapımcısı ve Sunucusu & İlancılık Eş Başkanı

1960 İstanbul’da doğdu. Güzel Sanatlar ve İşletme eğitimi alan Merter, profesyonel yaşama 1979 okul yıllarında Cağaloğlu’nda başladı. Sonrasında TRT’de dublaj, reklam ve yayıncılık alanlarında ise çeşitli görevler üstlenerek devam etti. Reklamcılık Vakfı Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi, Reklamcılar Derneği Yaşam Boyu Onur Üyesi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi Danışma Kurulu Üyesi /Öğretim Görevlisi, “Reklamarkası” Tv Programı Yapımcı ve Sunucusu’dur. Onbir kitabı bulunan Merter’in Son kitabı “Reklam Ustaları” adını taşıyor.

Enes Olgun

XBody
Kurucusu

Türkiye’nin en başarılı genç iş adamlarından biri olarak gösterilen Enes Olgun, ilk kitabını 21 yaşında yazmış ve sadece iki kişi ile başladığı organizasyonunu kısa sürede 100.000 kişilik dev bir ekibe dönüştürmüştür. Türkiye’deki gençlere, nelerin başarılabileceğini gösteren örnek bir lider olmuştur.
Çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Enes Olgun, bugün hala gençlere hayallerine nasıl ulaşacaklarını öğretmekte, bu konularda yurt içi-yurt dışında seminerler düzenlemekte ve eğitimler vermektedir.

Engin Tezcan

Capon Marka Konumlandırma Ajansı
Kurucusu

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Enformatiği (Business Informatics) bölümünü bitirmiştir. Reklamcılığa 2005 yılında M.A.R.K.A. Reklam Ajansı’nda başlamış ve 10 yıl boyunca stratejist, reklam yazarı, kreatif takım lideri ve strateji direktörü olarak görev almıştır. 2011-2013 yılları arasında Okan Üniversitesi’nde reklamcılık dersleri vermiştir. 2012’de yapılan bir ankette Türkiye’de reklamcılığın yakın geleceğini şekillendirecek 10 reklamcıdan biri olarak gösterilmiştir. 2014’te Türkiye’nin ilk ve tek marka konumlandırma ajansı Capon’u kurdu. Didi (Çaykur), Adios (Yapı Kredi) ve DeFacto markalarının doğumunda marka stratejisti olarak görev aldı. Audi, Vestel, Yapı Kredi, World, Adios, Play, AtlasJet, DeFacto, Regal, Alarko, Hyundai, Çaykur, Didi, Yataş, Sinpaş, Fenerbahçe SK, ŞOK Market, TTNET ve Türk Telekom gibi markalara reklam yazarı ve marka stratejisti olarak hizmet vermiştir.

Erkan Güral

NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş
Yönetim Kurulu Başkanı

Erkan Güral, 1970 yılında Kütahya’da doğmuştur. Yarım asırlık sanayicilik geçmişine sahip Güral Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisi olan Erkan Güral, işletme yönetimi üzerine eğitimini tamamladıktan sonra aktif olarak iş yaşamına atılmıştır. Erkan Güral, iş hayatındaki başarısının yanı sıra, sosyal yaşamda da sivil toplum kuruluşunda aktif görevi bulunuyor. Ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren derneklerde, vakıflarda ve odalarda yöneticilik yapan Erkan Güral, TÜGİK Genel Başkanı’dır

Erman Demir

17 yıl boyunca kamu ve özel sektörde yöneticilik ve proje koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Kariyeri boyunca akademiyle ilişkisini sürdürerek davranış bilimleri yüksek lisans ve iletişim doktora dereceleri almıştır. 2013 yılından beri Başkent Üniversitesi mensubu olarak yaratıcı endüstriler üzerine dersler ve projeler yürütmektedir. Girişimcilik ve yaratıcılığın teşvik edildiği küresel ekosistemde genç insanların kariyerlerini ve kişisel markalarını inşa ederken yaşadıkları süreçlere ilgi duymaktadır.

Fatih Arslan

Kahve Uzmanı

“Kahve tutkunlarının sorabileceği tüm soruların cevabı” olan Kahve Kavurma Uzmanı Fatih Arslan’ın kavurduğu kahveler uluslararası yarışmalarda altın madalyaya layık görüldü. Fatih Arslan, dünya kahvelerinin özellikleri, kavurma teknikleri ve farklılıkları, kahvenin yapısı ve daha birçok bilgiyi kahve tutkunları ile paylaşıyor.

Fatma Turgut

Müzisyen

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. Çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda çalışmalar yapma fırsatı bulmuştur. Aynı zamanda çeşitli amatör rock gruplarıyla sahne çalışmalarını sürdürmüş ve klasik gitar ve koro öğretmenliği yapmıştır.
2007 yılında MODEL isimli rock müzik grubuna katılmıştır. Grupla birlikte Perili Sirk (2009), Diğer Masallar (2011) ve Leyla’nın Hikayesi (2013) isimleri taşıyan 3 albüm yayınlamıştır. Diğer Masallar albümünden yayınlanan “Değmesin Ellerimiz” ve “Pembe Mezarlık” şarkıları ülke çapında büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda Sabri Tuluğ Tırpan’ın Kahraman Türk Kadınları Oratoryosunda solist olarak yer alıp yine Sabri Tuluğ Tırpan’ın Rock Antolojisi projesinde solistlik yapmıştır. Yine grubu ile birlikte birçok reklam müziği seslendirmiştir. Mart 2016’da çıkardıkları single çalışması olan “Mey” uzun sure listelerde birinciliğini korumuştur. Fatma Turgut, MODEL’in yanı sıra You May Kiss The Bride grubunda da vokal yapmaktadır.
 Şimdi solo kariyere adım atan Fatma Turgut ilk single çalışması “ İlkbaharda Kıyamet’i yayınlamıştır.

Ferhat Göçer

Müzisyen - Doktor

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuarı Şan bölümünden mezun olmuştur. Türk müziğini aldığı klasik eğitim ile birleştirip dünyaya tanıtmak isteyen Ferhat Göçer, ilk albümünü 2005 yılının ekim ayında yayınlanmış ve listelerin zirvesinde yer aldığı bir satış grafiği çizmiştir. Ferhat Göçer’in kurduğu ve Türkiye’nin tek şahsa özel senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası seyirci rekorları kırmıştır. Ferhat Göçer, ‘’Anadolu Aryaları’’ adlı projesi ile İstanbul’dan Diyarbakır’a, Gaziantep’ten İzmir’e uzanan konserler gerçekleştirmiştir.

Ferhat Göçer; Gino Castelli, Alessandro Safina, Al Bano Carrisi, Patrizio Buanne, Michael Bolton ve Emma Shapplin ile verdiği konserler ile farklı ülkelerin müziklerine uzanan köprüler kurmuştur. 2014 yılından beri de Unicef İyi Niyet Elçiliği görevi yapan sanatçı, bu kapsamda ara vermeden sosyal sorumluluk bilinciyle birçok farklı projede yer almaktadır. Anadolu ezgilerini evrensel senfonik dünya müziği ile kaynaştırarak; farklı ve keskin tarzların bütünlüğünü ortaya çıkarmak isteyen Göçer, albüm çalışmalarının yanı sıra halen cerrahlık görevine devam etmektedir.

Ferman Akgül

maNga Grubu Solisti
06 Records Genel Müdürü

Ferman Akgül 1979 yılında Ankara’da doğmuştur. MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri, söz yazarı, prodüktör, yönetmen, oyuncu ve TV sunucusu olarak tanınmaktadır. Ferman ulusal ve uluslararası hitlere imza atmış ve kariyeri müziğin çok daha ötesine geçmiş Türkiye’nin önde gelen sanatçılarındandır. Ferman, lisans eğitimini mimarlık üzerine alırken yüksek lisansını ise sinema üzerine yapmıştır. TRT’de Kulaktan Kulağa’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Ferman Akgül, Küçük Prens’in müzikal uyarlamasında pilot rolünü üstlenmiştir. 2016 yılında solo müzik projesini hayata geçiren Ferman aynı yıl kendi bağımsız plak şirketi 06 Records’u kurmuştur.

Gamze Baş

Çikolata Şefi

Çikolata ile sanatı buluşturan şef Gamze Baş, çikolatanın neredeyse tüm tatlarla uyum sağlayabileceğini kanıtlıyor! Uluslararası yarışmalarda kazandığı ödüllerle ülkemizi başarıyla temsil eden Baş, leziz çikolata tarifleri ile çikolata tutkunlarını sıradanlıktan uzaklaştırıyor.

Gamze Cizreli

Big Chefs
Kurucusu

1968 yılında doğmuştur. ODTÜ İşletme fakültesinden mezun olduktan sonra 1993 yılında Ankara’nın ilk kafesi “CAFEMİZ”i  yaratmıştır. Ardından pastacılığa farklı bir bakış açısı getiren “KUKİ”, Uzak Doğu mutfağını hızlı ve uygun fiyatla sunan “QUICK CHINA” markaları gelmiştir. 2007 yılında yoluna tek başına devam ettiği ikinci girişimcilik döneminde Bigchefs Cafe- Brasserie markasını yaratmıştır. Marka, Dubai‘de iki şube, Suudi Arabistan’da bir şube olmak üzere yurt dışında da hızla büyüyerek toplamda 36 şubeye ve 2000’i aşkın çalışana ulaşmıştır.

Dürüme DOROM diyen yeni hızlı mutfak konsepti 2. markası DOROM.CO’yu Nisan 2016’da Maslak’ta açmıştır. DOROM.CO’ nun başta İstanbul ve Anadolu’da olmak üzere dünyada da geçerli bir zincir marka olarak büyümesini hedeflemektedir. Gamze Cizreli, restoran işletmeciliğinin yanı sıra ODTÜ İşletme fakültesinde “Girişimcilik” dersleri vermiştir.
2010’da KAGİDER ve Garanti Bankası iş birliği ile düzenlenen “Kadın Girişimcisi” yarışmasında Türkiye 1.’liğini kazanmıştır. 2011 ve 2013 yıllarında Ekonomist Dergisi’nin düzenlediği “Yılın İş İnsanları” yarışmasında “Yılın Kadın Girişimcisi” ödüllerini almıştır. Uluslararası Girişimciler Derneği (EO) başkanlığı, KAGİDER ve TURYİD’de de yönetim kurulu üyesi; Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif olarak görev almaktadır.

Gizem Erman Soysaldı

Oyuncu
Tel Dolap Programı ve Kitabı Yaratıcısı

Geçmişin özlenen dokusunu Tel Dolap projesi ile günümüze taşıyan Gizem Soysaldı doğal ve sağlıklı beslenmenin püf noktalarını yazdığı kitabını yakın bir zamanda okurları ile buluşturdu. Soysaldı Tel Dolap ile geleneksel tariflerin yanı sıra, şekersiz marmelatlar ve kurabiyeler; çocuklar için ev yapımı pestiller, granola ve müsli gibi kahvaltı alternatifleri; badem sütü ve mandalina şurubu gibi organik tarifleri okurlarının beğenisine sunuyor.

Gözde Erdoğan

Pedagog ve Yazar

2013 yılında yürütücü sunuculuğunu yapmaya başladığı “Süper Dadı” isimli televizyon programı ile geniş kitlelere; çocuk dilinden anlamak, çocuklara aslında “küçük insanların” hak ettiği saygıyı verebilmek adına metotlar ve mesajlar iletmiş, milyonlarca aileye rehber olmuştur. Gözde Erdoğan’ın 2015 yılında kaleme aldığı “Hayat Evde Başlar” isimli kitabı 41. baskıya ulaşmış, 2016 yılında ise ikinci kitabı “İstila Edilen Çocuklar” birçok ailenin başucu kitabı olmuştur. Çocuklar için pedagojik hikayeler yazan Gözde Erdoğan, çocuklar için kaleme aldığı “Mıstık Parkı” serisinin ilk kitabı olan “Ben Babamla Evlenicem” ile şimdi pek çok çocuğa da yol göstermeye devam etmektedir.

Hakan Baş

Seri Girişimci

Lidyana.com, Peak Games, Krombera, Anibera, Groop App ve Supermassive kurucu-ortağı olan Hakan Baş, şu an Lidyana.com CEO’su olarak görev yapmaktadır. Wired UK dergisi Eylül 2016 yılında Hakan Baş’ı “teknolojiye yön veren global 100 isim”den biri olarak göstermiştir. Liseyi Üsküdar Amerikan Lisesi, lisans eğitimini Cornell University, MBA eğitimini ise Yale University’de tamamlamıştır. Eski milli, rekormetmen yüzücülerimizden Hakan Baş aynı zamanda Girişimcilik Vakfı kurucu YK üyesi, Endeavor Danışma Kurulu üyesi ve Fenerbahçe SK kongre üyesidir.

Hakkı Alkan

ShiftDelete.net
Kurucusu

1980’de Ankara’da doğmuştur. Sakarya Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve 2005 yılında ShiftDelete.Net’i kurmuştur. Zamanının büyük bölümünü, severek çalıştığı bu site için harcamaktadır.
Şu anda devam ettirdiği girişimleri ise

ShiftDelete.Net,
TechInside.com,
Sosyopat.com.tr.

İş dışında kalan zamanlarda kıyıda köşede kalmış müthiş lezzetleri keşfetmek, otomobil ile ilgilenmek, gezmek ve spor yapmak gibi güzel hobileri vardır.

Halil İbrahim Zeytin

Akademetre Research
Kurucusu

Araştırmacıdır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde yapmıştır. “PR Yoluyla Marka Değeri Yaratma ve Marka Değer Ölçümü -PRmetre-” konulu tezi ile Doktor unvanını almıştır. 2005 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Yardımcı Doçent kadrosunda başladığı görevi sürdürmektedir. 2006-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Araştırma Yöntemleri Ana Bilim Dalı Başkanlığı yaptı. Halen Marmara Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde araştırma ve pazarlama dersleri  vermektedir. Marka, reklam, tüketici davranışı,  imaj ve algı, kurumsal itibar konuları, başta olmak üzere pazar ve pazarlama araştırmaları uygulamakta ve söz konusu  alanlarda uluslararası birçok kuruma danışmanlık yapmaktadır. Türkiye’nin en büyük  araştırma şirketlerinden Akademetre Research’ün kurucusu olan Halil İbrahim Zeytin, üç dönem Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin halen Asbaşkanıdır.

Hande Fırat

Doğan TV
Ankara Temsilcisi

10 Eylül 1974’te Ankara’da doğmuştur. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun olmuştur.
Kanal D’de yaptığı stajla televizyonculuk hayatı başlamış, sırasıyla Kanal D, NTV ve BRT‘de çalışmıştır. Polis, eğitim, sağlık, cumhurbaşkanlığı muhabirlikleri yapmıştır. Depremler, afetler, suikastler, siyasi krizler, uluslararası krizler, zirveleri takip etmiştir.
Fırat, CNN TÜRK Ankara Haber Müdürü görevinin ardından, 2011 yılında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi görevine getirilmiştir. 2014 yılında ise Kanal D’nin de Ankara Temsilciliğine getirilerek, Doğan TV Ankara Temsilciliğine atanmıştır.
Fırat ayrıca, CNN TÜRK’te Parametre programında Ankara gündemini yorumluyor. 15 Temmuz darbe girişiminde yaptığı gazetecilik başarısı tüm dünyada yankı bulmuştur.
Cumhurbaşkanıyla FaceTime üzerinden yaptığı bağlantı 15 Temmuz’un kırılma noktası olarak da tarihe geçmiştir. O geceyi perde arkası bilgilerle birlikte kitap haline getirmiştir. 24 Saat 15 Temmuz’un Kamera Arkası kitabı büyük yankı bulmuştur. Çok sayıda ödül alan Hande Fırat, Altın Kelebek’te de “Yılın Medya Olayı Özel Ödülü”ne layık görülmüştür. Hande Fırat, Türkiye‘de ve dünyada birçok ülkede medya- demokrasi ilişkisi konusunda çeşitli platformlarda konuşmacı olarak davet edilmektedir. Hande Fırat, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

İbrahim Halil Korkmaz

İHK Holding
Yönetim Kurulu Başkanı

İbrahim Halil Kormaz, turizm enerji ve iletişim alanlarındaki deneyimi ile uluslararası iş geliştirme üzerine odaklı bir seri girişimcidir. Hayatın her kesiminden gelen insanlar ile çalışma yeteneğinin Türkiye ve Rusya’daki profesyonel kariyeri ile zenginleştirmiş olması IHK Holding’e (Investment Holding of Knowledge) uluslararası bir perspektif katmaktadır.

Çalışma hayatına genç yaşlarda aile işletmesinde atılmış ve bu sayede yıllar boyunca girdiği her projenin geleceğine eşsiz bir vizyon kazandırmaya yarayacak geniş bir iş deneyimi biriktirmiştir. Yeni sektörlerde olmaktan her zaman keyif alan Korkmaz, 2012 yılına kadar başarı ile yürüttüğü ilk girişimi olan Tur ve Seyahat Acenteliklerini eş zamanlı olarak Moskova ve Antalya’da açmıştır. IHK Holding’de yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Korkmaz, reklam, tarım, bilgi işlem, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

İlker Gezici

Sabah Gazetesi
Günaydın Magazin Muhabiri

1981 İstanbul doğumludur. 2005 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sinema TV bölümünden 3.’lükle mezun olmuştur. Yerel dergilerde ve ulusal kanallarda çalışmış olan İlker Gezici, 2013 yılından bu yana Sabah Gazetesi Kültür Sanat Editörlüğü görevi yapmaktadır. Halen Sabah Gazetesi Günaydın ekinde magazin haberleri ve röportajlar yapmaktadır. Magazin Gazetecileri Derneği’nden “Yılın En İyi Röportajı” dalında 5 ayrı ödüle layık görülmüştür.

Kaan Kayabalı

Onedio.com
CEO

17 Ekim 1983’de Ankara’da doğan Kaan Kayabalı, ÖSS’de ilk 250’ye girmiş ve 2005 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında YFYİ yarışmasını kazanarak ilk startup’ı olan Kade Vision’ı kurmuştur. (bugünkü adıyla V-count.com). 2006 yılında Bilkent Üniversitesi’nde MBA eğitimine başlamıştır. İkinci startup’ı olan Onedio.com’u 2012 yılında kurmuş ve resmi olarak 2013 yılında Onedio sayfasını açmıştır. ODTÜ Teknokent’in düzenlediği YFYİ Yarışmasını kazanmıştır. 2007 “Bizim Mucitler TV Programı” 2.’si olmuştur ve 2008 yılında kendisine ODTÜ Senatosu Yüksek Onur Sertifikası verilmiştir. MIT Technology Review – Innovators Under 35, 2014 Turkey’e seçilen 10 yenilikçiden birisidir.

Kadir İnan

Grafis
Genel Müdürü ve Kreatif Direktörü

1977 yılında Antalya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1995 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya yerleşmiştir. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde eğitimime devam ederken Redekta Reklam Ajansı’nda junior reklam yazarı olarak sektöre adım atmıştır. 3 yıl çalıştığı Redekta’dan senior reklam yazarı olarak ayrıldıktan sonra yine Ankara’da Arka Bahçe ve Pusula Reklam Ajansları’nda reklam yazarı olarak çalışmaya devam etmiştir.

2004 yılında içecek markası Rauch’un Türkiye’ye girişiyle birlikte markanın pazarlama müdürü olarak İstanbul’a yerleşmiştir. 1 yıllık bir müşteri deneyiminin ardından 2005 yılında Medina Turgul Grafis’te reklam yazarı olarak çalışmaya başlamıştır. 11. yılını doldurduğu ajansta, 2014 yılında genel müdür yardımcısı, 2015 yılında ise genel müdür pozisyonuna yükseltilmiştir. Halen Grafis’te genel müdür ve kreatif direktör olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kazım Özcan

World Tourism Forum
Yönetim Kurulu Üyesi

Kazım Özcan otelcilik sektöründe başarılı ve tecrübeli bir yöneticidir. Özcan Amerika’da birçok deneyim elde etmiştir. Eğitimini Southwestern Illinois College’da Turizm Ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamamlayan Özcan’ın ABD’de yedi yıldan fazla olmak üzere sektörde toplamda 20 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.

Seneler içinde kazandığı ödüller de Sayın Özcan’ın Otelcilik Sektöründeki başarısının kanıtı niteliğindedir. Birçok kez “Ayın Elemanı” Ödülünü kazanan Özcan 2006 yılında St. Louis, Missouri’de bulunan Hilton Otelinden oldukça prestijli bir ödül olan “Yılın Elemanı” Ödülünü almıştır. Amerika’da yakaladığı başarı ve deneyim Özcan’ın bugünkü gibi başarılı bir yönetici haline gelmesinde yardımcı olmuştur.

Türkiye’ye dönmesinin ardından Özcan, birçok otelde farklı departmanlarda başarılı bir şekilde yöneticilik yapmıştır. Özcan son olarak forumun bölgesel ve yıllık toplantılarında dünya turizm liderlerini bir araya getiren bir platform olan Dünya Turizm Forum’unda Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Dünya Turizm Forumu Türkiye, Hindistan, Katar, Vietnam, Ürdün, Rusya ve Amerika gibi turizm merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

Kemal Kaptaner

Türk Telekom
Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Direktörü

Bursa’da, 1967 yılında dünyaya gelmiştir. İ.T.Ü. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1994 yılında girdiği reklam sektöründe reklam yazarı, proje yönetmeni, kreatif direktör gibi pozisyonlarda çalışmıştır. Pazarlama iletişimi içerikli yazıları “İşler Kötüyse Reklam Yapın” adıyla Hayat Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Ayrıca yaklaşık yedi yıl (1993-1999) radyo – televizyon programları ve 2002-2004 yıllarında, AKRA FM’de genel müdür olarak görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler M.Y.O. Pazarlama programında Reklamcılık ve Reklam Yazarlığı dersleri vermiştir. 2006 – 2012 arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda ve  2012’den itibaren de Anadolu Ajansı, İMKB ve sonrasında Borsa İstanbul’da kurumsal iletişim müdürü olarak görev almıştır.. Eylül 2014’te Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışmaya başlayan Kaptaner, RVD – Reklamverenler Derneği, KİD – Kurumsal İletişimciler Derneği, TÜHİD – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, MSMB – Mimar Sinan Mühendisler Birliği üyesidir.

Koray Özdemir

Marketing Toys
Kurucusu

Koray Özdemir Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Global Pazarlama üzerine Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2014 senesinde Disneyland California Disney Enstitüsü’nden Yaratıcılık ve İnovasyon sertifikası almıştır. 2012 senesinde pazarlama alanında fark yaratmak adına interaktif teknolojilerin, konsept etkinliklerin ve deneyim tasarımının kullanıldığı Marketing Toys şirketini kurmuştur. Marketing Toys, Disneyland’ın en büyük özel efekt tedarikçilerinden olan Global Special Effects distribütörü olarak tüm bu özel teknolojileri marka pazarlaması alanında kullanılması için Türkiye pazarına getirmiştir. 4 yılın sonunda şirket elinde 70’den fazla interaktif teknoloji ve özel konsepti ile pazara hizmet etmektedir. Marketing Toys 2013’te çocuk etkinlikleri ve deneyim tasarımı bölümlerini oluşturmuştur. Şu anda dünyaca ünlü DC Comics, Dreamswork ve Warner Bros gibi dünyaca ünlü film şirketlerinin etkinlik lisansını da bünyesinde bulundurmaktadır. Çalışma ve makalelerini deneyimsel pazarlama, etkinlik teknolojileri, marka sadakati, stratejik konsept tasarımı, hikaye anlatımı ve sergi entegrasyonları üzerine yayımlamıştır.

Levent Soygür

WON Ajans
Başkanı

1972’de Ankara’da doğan Levent Soygür, ODTÜ İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Coca Cola’da satış temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. Lokal pazarlama koordinatörü olarak görevine devam eden Soygür, Coca Cola Company’de marka müdür yardımcılığı ve müdürlüğü yapmıştır. Takip eden süreçte, pazarlama grup müdürü görevinde bulunmuş ve müzik, futbol ve digital platformun marka yararına en etkin şekilde kullanımı için stratejilere ve uygulamalara yön vermiştir. Sonrasında ‘’İş Geliştirme Direktörlüğü’’ pozisyonu sırasında bir dönem Paris ofisinde yer almıştır.

Mehmet Aksel

MSA
Kurucu ve Yönetici

Sorry, this entry is only available in Turkish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

1968 İstanbul doğumlu Mehmet Aksel, iş hayaDna otomo5v sektöründe başladı. 4 yıl üstüste Türkiye’nin en çok otomobil satan bayii olan Aksel, bir süre sonra yiyecek-içecek sektörüne de ilgi duymaya başladı ve ikisi Türkiye’nin en önemli “gurme”lerinden Tuğrul Şavkay ile birlikte olmak üzere üç restoranın sahipliğini yapD. Yiyecek-içecek camiasının içinde geçirdiği yıllar boyunca, bu sektörün en önemli ih5yacının eği5mli personel olduğu düşüncesinden hareketle, 2004 yılında MuUak Sanatları Akademisi’ni (MSA) kurdu.

Kurulduğu günden bu yana 7.500’ü aşkın profesyonel öğrenci ye5ş5ren MSA’nın mezunları %95’in üzerinde iş bulma olanağına sahip. Mezunların %10-15’i ise yurt dışında iş buluyor ya da iş sahibi oluyor.

2011 yılında Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tara`ndan “Dünyada Eği5m Kalitesi En Yüksek Aşçılık Okulu” ödülü alan, 2012 yılında İngiltere Kraliyet Akademisi tara`ndan “Dünyadaki En Mükemmel Mesleki Eği5m Merkezi” olarak gösterilen, 2013 ve 2014 yıllarında dünya genelinde 2 milyon mezun arasında “Mükemmelliyet Madalyası”na layık görülen 4 mezunu ve 1 eğitmeni ile MSA, global arenada dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında gösteriliyor.

MSA’daki çalışmalarının yanı sıra, 2010 yılında Endeavor “Dünyada Yılın Girişimcisi” ödülü alan Mehmet Aksel, Türkiye’de mesleki eği5me gereken önemin verilmesi ve yeni is5hdam kaynakları yaraDlması konusundaki çalışmaları ile de tanınıyor.

İş hayaDnın yanı sıra koleksiyon hobisi ile de tanınan Aksel, dünyada da sayılı olarak gösterilen bir yiyecek-içecek müzesi ve kütüphanesinin kurucusu.

HayaDnın önemli ve keyifli bir kısmını profesyonel olarak spor yapmaya ayıran Aksel, 4 yaşından bu yana binicilik sporu ile iç içe. 40 yılı aşkın bir süre at binen, 10 yıl kesin5siz Binicilik Milli Takımı’nda yarışan ve 6 Türkiye Şampiyonluğu bulunan Aksel, aynı zamanda 1986 Balkan Şampiyonu ve “Yılın Sporcusu” ödülünün de sahibi.

1992-2005 yılları arasında otomobil sporları ile ilgilenen Aksel, yurt içi ve yurt dışında bu sporda da bir çok başarı ve kupanın da sahibi.

Aksel 12 yıldır evli olan Aksel 2 kız çocuk babası

Mehmet Çalışkan

HT Magazin
Haber Müdürü

Mehmet Dinçerler

Gloria Jean’s Coffees
Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Dinçerler 1988 doğumludur. Fatih Koleji’nden mezun olduktan sonra Haliç Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünü bitirmiştir. Hacı Seyid Baklavalarının da sahibi olan babasının yanında küçük yaşlarda çalışmaya başlayan Mehmet Dinçerler, üniversiteden mezun olduktan sonra kısa süreliğine restoran işletmeciliği yapmıştır. 2012 yılında Türkiye’den çekilme kararı alan Türkiye’nin ilk gurme kahve zinciri Gloria Jean’s Coffees’i satın alarak yeniden hayata geçirmiştir. Kısa sürede 49 yeni şube sayısına ulaşarak 2014 yılında en hızlı büyüyen Master Franchising ödülüne layık görülmüştür.

Mehmet Metin Okur

Sefamerve.com
Kurucusu

13 Mart 1971 doğumlu olan Metin Okur, Gazi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunudur. Yaklaşık 2 bin adet reklam filmi projesi yürüttükten sonra Show TV’de 7 yıl boyunca interaktif projelerde icra kurulu görevinde yer almıştır. Daha sonra Doğan TV Holding ile ortaklık yapmış ve yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. 4 ülkede faaliyet alanı olan TV kanalarına, reklam harici alanlarda gelir üretme modelleri geliştiren Okur, Mobil Payment alanında bilinen Payby.me’yi kurmuştur. 2012 yılında “Sefamerve.com“ projesini başlatmıştır. Proje, Red Herring tarafından dünyanın en başarılı ilk 100 girişiminden biri seçilmiştir. Sefamerve.com üç yıl içerisinde, 57 ülkeye gönderim yapan, 5 kıtada ofisi bulunan ve 1 milyar dolar ciro hedefiyle yatırım almadan karlı olarak ilerleyen bir firma haline gelmiştir. Aynı zamanda Avrupa’nın önde gelen e-ticaret firmaları tarafından kurulan Ecommerce Europe’un Avrupa Birliği üyesi ülkeler haricindeki tek üyesidir. Metin Okur’un liderliğinde Türkiye’nin ilk küresel e-ticaret şirketi olma hedefiyle yola çıkan ve adım adım bu hedefine yaklaşan Sefamerve, dünyada 2 milyar insana ulaşmayı hedeflemektedir.

Meral Saçkan

MPR İletişim Danışmanlığı
Ajans Başkanı

1994 yılında Türkiye’nin ilk pazarlama yönelimli halkla ilişkiler ajansı olan MPR İletişim Danışmanlığı’nı kurmuş ve Ajans Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 2000-2002 dönemi TÜHİD’in başkanlığını, 2004-2006 döneminde İDA’nın kurucu başkanlığını yapmıştır. Halen TÜHİD’in onursal üyesi, İDA’nın danışma kurulu ve etik kurulu üyeliklerini sürdürmektedir. 2006 yılından itibaren altı yıl süreyle IAA Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 1999’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde kurucusu olduğu bölümde Marketing PR dersi vermeye devam etmektedir. Ayrıca Bakü Business Management School’da Azerbaycan PR ve pazarlama profesyonellerine yönelik eğitim programı hocalarından biridir. İş dünyası için medya, kriz yönetimi, pazarlama yönelimli PR ve kurumsal itibar yönetimi eğitimleri vermektedir.

Meriç Keskin

otekidunyali

Mert Doğan

Magazi D, Renkli Sayfalar
Haber Müdürü

Metin Hara

Yazar ve İnsanagüven Kurucusu

14 Haziran 1982 yılında, İstanbul’da dünyaya gelen Metin Hara 12 yaşından itibaren kendi içsel yolculuğuna başlayarak dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezlemiştir. Bu bilgiler doğrultusunda insanların yaşamlarını dönüştürebilmek için ağır hastalıkları olan insanlara seminerler ve bireysel seanslar vermeye başlamıştır.

2008 yılında “Trusthuman – İnsana Güven” projesini hayata geçiren Metin Hara “Başka Bir Dünya Mümkün” felsefesiyle yola çıkmıştır. 2014 yılından itibaren ise bireysel seanslara ara vererek sadece “İllüzyonu Aşmak”, “İç Ben’le Tanışma”, “Aşkın Simyası” ve Kurumsal Eğitimleri ile insanların hayatını dönüştürmeye devam etmektedir.

2014 yılında Tedx konuşmacısı seçilip 126 ülkede yayınlanan “Başka Bir Dünya Mümkün” adlı konuşmayı yapmıştır.

Üç kitaptan oluşacak ”Aşkın İstilası” serisinin ilk kitabı olan “Yol” 2014 yılında, sadece ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca en çok satanlar listelerinde kalmıştır. 2016 yılının Ekim ayında ise serinin 2. kitabı olan “Dem” okuyucuları ile buluşmuştur.

Mine Ataman

Ekmek Ustası

Mine Ataman, tarihten bugüne ekmeğin mutfak kültürlerindeki yeri, dünyadaki ve ülkemizdeki ekmek çeşitleri hakkında araştırmalarına her gün yenilerini katıyor, ekmek israfını önlemek için çalışmalara imzasını atıyor ve mis kokulu ekmeklerini halkla buluşturuyor.

Murat Dalkılıç

Müzisyen

Sorry, this entry is only available in Turkish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

2008 senesinde çıkardığı ilk EP albümü “Kasaba” ile profesyonel olarak müzik dünyasına giriş yapan Dalkılıç, ses getiren bir çıkış yaparak kısa süre içerisinde müzikseverlerin beğenisini kazanmıştır. “Pardon” ve “La Fontaine” single’larını çıkaran Murat Dalkılıç, 2010 yılında ilk stüdyo albümü olan “Merhaba”yı müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. Albümlerde yakaladığı başarıyı sunuculuk ve oyunculuk ile tamamlayan Murat Dalkılıç, televizyon ve sinemada da kendini yavaş yavaş göstermeye başlamıştır. 4. Stüdyo albümü olan ‘Epik’i piyasaya çıkarmıştır.

Murat Kolbaşı

Arzum
Yönetim Kurulu Başkanı

Murat Kolbaşı, 1966 yılında İstanbul’da doğdu.
1987’de Marmara Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra 1988 yılında Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş.’de satış ve iş geliştirme müdürü olarak iş yaşamına başlamıştır. 1996 yılında yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevine getirildiğinde Arzum markasının ülke çapında büyümesine ve yayılmasına profesyonel katkıda bulunmuştur. Murat Kolbaşı 2008 yılından beri Arzum’un genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütmüş ve Eylül 2015 itibari ile de Arzum Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
DEİK Yönetim Kurulu üyesi, DEİK Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türk-Çin İş Konseyi Başkanı olan Murat Kolbaşı; DEİK Türk-Hong Kong ve Türk-Avusturalya Konseylerinde aktif görev üstlenmekte olup, İTO Meclisi, TÜSİAD, MÜSİAD, Türk Kahvesi ve Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu, Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği Danışma Kurulu, Zücder (Züccaciyeler Derneği) Yönetim Kurulu, FODER (Finansal Okuryazarlık Derneği) Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda TAİDER (Türk Aile İşletmeleri Derneği) Kurucu üyesidir.

Murat Şaylan

Marka Danışmanı

Denizli’de doğmuştur ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi mezunudur. Üniversite yıllarında yarı zamanlı olarak satış işlerinde, üniversite sonrasında ise 8 yıl reklamcılık sektöründe çalışmıştır. Reklamcılık yaparken iş dünyamızın lider markaları için reklam kampanyaları, halkla ilişkiler çalışmaları, doğrudan pazarlama projeleri, etkinlikler ve sponsorluk uygulamaları yürütmüştür. 2004 yılında marka danışmanlığı şirketi Referans Noktası’nı kurmuştur. Son 11 yılda 80’e yakın büyük ve küçük ölçekli firmaya satışlarını ve kâr oranını artırmak için uzun süreli veya proje bazlı danışmanlık hizmeti vermiştir.
Marka Danışmanları ve Yöneticileri Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir. Zaman zaman alanı ile ilgili eğitimler vermekte ve yazılar yayınlamaktadır.

Nazım Salur

BiTaksi & Getir
Kurucusu

Nazım Salur, Türkiye’nin yaygın taksi çağırma uygulaması BiTaksi ve yüzlerce çeşit günlük ihtiyaç maddesini bulunulan noktaya ortalama 10 dakikada getiren akıllı telefon uygulaması Getir’in kurucusu ve CEO’sudur. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü 1986 yılı mezun olmuştur. Son 20 yıldır girişimcilik yapmaktadır.

Necdet Kara

Argos
Yönetici Ortağı ve Marka Danışmanı

Necdet Kara, nam-ı diğer Markapala.
Marka iletişim danışmanı, Argos’un kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmenidir. Marka danışmanlığı kariyerine ve 23 ödülle süslediği tasarımcı kariyeri eşlik etmektedir. Üniversiteler başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarında, Sanayi ve Ticaret Odalarında “Marka” üzerine konuşmalar yapmaktadır. Marka Konseyi üyesidir.

Neslihan Yargıcı

Moda Tasarımcısı

80’li yılların sonunda popüler olan tiyatroda defile modasını başlatmıştır. Moda eğitimini Fransa’da alan Neslihan Yargıcı, 90’lı yıllarda sanatçıların imaj danışmanlığını yapmıştır. Çeşitli televizyon programlarında moda danışmanı olarak yer almıştır.
Yargıcı, özellikle 1990’lı yıllardaki Vizon Show’da gerçekleştirdiği sıra dışı defile organizasyonları ve Haydarpaşa Garı’ndaki defilesi ile büyük gündem yaratmış, ardından Türkiye’yi temsilen New York, Tokyo, Johannesburg, Atina, Tel Aviv, Bakü, Münih, Dubai, Düsseldorf ve
Osaka’da defileler gerçekleştirmiştir.

Noyan Doğan

Hürriyet Gazetesi
Köşe Yazarı

Nurcan Bıçakcı

SAS Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Pazarlama Müdürü

Ömür Akkor

Yemek Kültürü Yazarı
Seyyah

Anadolu’yu fersah fersah gezen ünlü şef Ömür Akkor, yazdığı seyahatname ile kültürümüzün mutfak yansımalarını gelecek nesillere aktarıyor. Daha önce birçok yemek ve mutfak kültürü kitabı yazmış olan Ömür Akkor bugünlerde son kitabı “Ömür Akkor ile Komili Lezzet Seyahatnamesi’’ ile konuşuluyor.

Ömür Sabuncuoğlu

Show TV
Magazin Haber Müdürü

Op. Dr. Gökçen Erdoğan

Diva Klinik ve Etna Academia
Kurucu

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökçen Erdoğan, toplum yaşamının, doğru iletişim ve sağlıklı cinsellik ekseninde düzenlenebileceğine inandığı için ana branşına ek olarak, Cinsel Terapi ve Aile Terapisi alanlarında eğitim almıştır. İkili ilişkilerin, cinsel sorunların ve iletişim kopukluğunun; iş ve aile yaşamına yansımalarını doğru yönetmek ve olumluya çevirmek adına pek çok öncü proje yönetmiştir. Türkiye’nin pek çok yöresinde, kadına yönelik şiddetin temelindeki sorunları incelemiş ve çözümler üzerine dernek/vakıflarla gönüllü projelerde yer almıştır. 2013 yılında Gizli Kapaklı Şeyler kitabıyla cinsel terapi hizmeti verdiği kişilerin gerçek terapi öyküleri ve 2014 yılında Sırra Kalem kitabıyla şaşırtan ve düşündüren gerçek yaşam öyküleriyle kütüphanelerdeki yerini almıştır.

Orhan Turan

ODE Yalıtım A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı

ODE YALITIM A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği) YK Üyesi görevlerini yürütmektedir. 1984 yılında ODE Yalıtım A.Ş. firmasını kuran Turan, 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiş ve 1982 yılında Marmara Üniversitesi İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. IZODER’in kurulmasında aktif rol alan Turan 1997-1999 yılları arası İZODER’in başkanlığını yürütmüştür. İMSAD’ın (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) 2007 – 2011 arası 2 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. MMO, TTMD, TÜGİAD derneklerinde aktif rol almıştır. Turan, aynı zamanda Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisansüstü seviyesinde dersler vermiştir. Ernst&Young, CNN Türk, Milliyetin düzenlediği yarışmada (2008) “Yılın Girişimcisi” ödülünü almış, Monte Carlo’da düzenlenen “Dünya Yılın Girişimcisi” yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Özgür Şahin

360 DRC Marketing
Kurucusu ve Yönetici Ortağı

Türkiye’nin sektör lider, firmalarında uzun yıllar pazarlama ve satış alanında üst düzey yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Pazarlama alanında biriktirdiği deneyim ile müşteri sadakat programları proje yönetimi ve danışmanlık hizmeti veren 360DRC Marketing’i kurmuştur. Efes Pilsen, Honda Motors, Ariston, British American Tobacco, Sinpaş gibi ulusal ve uluslararası birçok firmayla çalışan 360DRC, 2014 yılında Londra’da Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’yu kapsayan sadakat programları yarışmasında, “En iyi iletişim yapan sadakat programı” kategorisinde büyük ödülü kazanmıştır. Özgür Şahin, 360DRC Marketing’de yönetici ortak olarak çalışmaya devam etmektedir.

Pete Champion

I-AM
3D Tasarım Direktörü

Dünyanın ilk bağımsız marka ve deneyim ajansı I-AM’in kurucu ortaklarından Pete, farklı sektörlerde ve global pazarlarda inovatif perakende sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Son zamanlarda yer aldığı projeler içerisindeyse KFC, Hansgrohe, Enterprise Rent-a-Car, Waitrose, Garmin, Ben&Jerry’s ve Axe gibi global markalar yer almaktadır. İyi tasarımın ötesindeki zeka ve düşünceye olduğu kadar, o tasarımın nasıl göründüğü ve neler hissettirdiğine de tutkuyla bağlı olan Pete’in çalışmalarının özünde, akılda kalıcı, duygusal bağlar yaratmak var.

Prof. Dr. Abdülkadir VAROĞLU

Sorry, this entry is only available in Turkish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

1979 yılında Kara Harp Okulu’ndan Topçu subayı olarak ve İşletme lisans derecesi ile 1985 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı, 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Yönetim doktora derecesi ile mezun olmuştur. 1984-2004 yıllarında Kara Harp Okulu’nda öğretim elemanı, Yönetim-Liderlik laboratuvarı kısım amirliği, Sistem Yönetimi Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Akademik Danışma ve Eğitim Merkezi Başkanlığı, Savunma Bilimleri Enstitüsü Kurucu Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. Bir buçuk yıl süre ile Kanada Savunma Bakanlığı’nda insan kaynakları uzmanı olarak çalışmıştır. Yarım zamanlı olarak ODTÜ, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi’nin İşletme bölümlerinde, TODAİE, Milli Güvenlik Akademisi’nde, Milli Savunma Bakanlığı SATEM, Harp Akademileri (Kara, Deniz, Hava), BİOEM, Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi, Almanya NATO Okulu’nda dersler vermiştir. NATO Eğitim Grubu Bireysel Eğitim çalışma grubunda delege ve başkan olarak çalışmıştır. 2004 yılı sonunda Silahlı Kuvvetlerden doçent derecesi ile Albay rütbesinden emekli oldu.

Şu anda, Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Varoğlu, İşletme Bölüm Başkanlığı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Üniversitenin Uluslararası İlişkiler, Akademik Değerlendirme Koordinatörlüğü, Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü gibi görevler yapmıştır. Son yedi yıldır üniversitenin rektör yardımcılığı görevini yürütmektedir. Stratejik Yönetim, Liderlik, Müzakerecilik, Uluslararası Yönetim, Uluslararası Askeri Operasyonların yönetimi ve Askeri Sosyoloji konularında ulusal ve uluslararası makale ve yayımlanmış kitapları vardır.

Prof. Dr. Ahmet Tolungüç

Prof. Dr. Ahmet Tolungüç, 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Basın Yayın Yüksek Okulu’nu bitirmiştir. 1984 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans, 1989 yılında da aynı yer ve alanda doktorasını tamamlamıştır. 1980 yılında araştırma görevlisi olarak girdiği Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda 1990 yılında yardımcı doçentliğe, 1994’te doçentliğe, 2001’de profesörlüğe yükseltilmiştir. Bu süre içinde bölüm başkan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı ve 2002 – 2006 yıllarında dekanlık görevinde bulunmuştur. 2006 yılında emekli olmuştur. 2006 yılında Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı’na atanmıştır. Bu görevi 2015 yılına kadar sürdürmüştür. Akademik yaşamı boyunca fotoğraf, radyo – televizyon, belgesel, turizm, halkla ilişkiler ve reklam alanlarında çalışmalar yapmıştır. Yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Gülfidan Barış

Anadolu Üniversitesi
Öğretim Üyesi

Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünden mezundur. 1992 yıllında yüksek lisans yaparken pazarlama bilimine gönül vermiştir. İngiltere The University of Sheffield-Management School/The Deptartment of Economics’den doktora derecesi almıştır. Rekabet ve strateji konulu doktora tezini yazarken aslında her şeyin “tüketici” için olduğunu keşfetmiştir. Tüketici Davranışları kitabının eş yazarıdır. Şimdi ne yazsa-çizse; ne araştırsa içinde tüketici-duygu-zihin ve markalar vardır.
Tüketici Davranışı kitabının yanı sıra, 2006 yılında Kusursuz Müşteri Mutluluğu için Şikayet Yönetimi kitabını, 2015 yılında Şikayet Yönetimi Rehberi kitabını yayımlayan Gülfidan Barış’ın farklı kitaplarda yayınlanmış bölümleri, strateji, tüketici ve marka odaklı çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Nermin Özgülbaş

1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde lisans, 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Kurumları Yönetimi Programı’nda yüksek lisans, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü  İşletme Programı’nda doktora eğitimini tamamlamıştır. 1993-1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi, 1998 yılından sonra ise Başkent Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümünde ve Ticari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2010-2012 yılları arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Uzmanlık alanı finans olan Prof. Dr. Nermin Özgülbaş, Finansal Yönetim, Finansal Analiz, Maliyet Analizi, Risk Yönetimi gibi konularda dersler vermektedir. Çalışma alanı olarak başta KOBİ’ler ve sağlık sektörü olmak üzere finansal risk analizleri ve erken uyarı sistemlerine yönelik bir çok ulusal ve uluslarası projede yönetici olarak görev yapmış, makale ve kitap yayımlamıştır.

2012 yılından itibaren Başkent Üniversitesi’nde rektör yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Nermin Özgülbaş, KOBİ’ler için Akıllı Finansal Erken Uyarı Sistemi (AFEUS) geliştiren  İZEUS Yazılım Şirketi’nin yöneticisi olarak bir kadın girişimcidir

Prof. Dr. Yavuz Ercil

Dr. Yavuz Ercil 1969 yılında doğmuştur. İstanbul Üniversitesinden yüksek lisans derecesine, Gazi Üniversitesinden 2001 yılında doktora derecesi almıştır. Yönetim ve Organizasyon konusunda doçentlik unvanını almıştır. Başkent Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Strateji, Sistem Düşüncesi, İletişim, Kültürlerarası Yönetim, Karmaşıklık ve Örgüt Kuramları konusunda dersler vermektedir. Araştırma ilgi alanları: strateji, dinamik modelleme ve örgüt uygulamalarıdır. Uluslararası kitap, makale ve araştırmaları vardır.

Prof. Dr. Zeliha Eser

Başkent Üniversitesi
Öğretim Üyesi

1988 yılında Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesinden lisans derecesini almıştır. 1992-1994 yıllarında Amerika’da New Haven Üniversitesi, Otel, Restoran ve Turizm İşletmeciliği Bölümünde yüksek lisans yaptığı dönemde Pazarlama Hocasının “kesinlikle pazarlama alanında çalışmalısın” sözünü kariyer hedefini oluştururken kullanıp 1999 yılında Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktorasını tamamlamıştır. 2007 yılında Pazarlama alanında Doçent ve 2013 yılında da Profesör unvanlarını almıştır.
1998 yılından bu yana Başkent Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği ve İşletme Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmakta olup aynı zamanda 2014 yılından bu yana girişimcilik ekosisteminin ilk aşaması olan EKİN Ön Kuluçka Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisidir.

Saffet Emre Tonguç

Tarihçi ve Seyahat Yazarı

Saffet Emre Tonguç, tarihçi, seyahat yazarı ve profesyonel rehber.  Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

Gerek mesleki, gerek şahsi ilgimden dolayı 130 civarında ülkeye seyahat etti. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife gibi dergilerde yazılar yazıyor. Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yurtdışı yayınlarında yer aldı. Fotoğrafları 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. İlk fotoğraf sergisini 2007 yılında açtı. Tasarımlarını  yaptığı çeşitli ev ve bahçeler 20 civarında dergide yer aldı…  100 binden fazla satan İstanbul Hakkında Her Şey adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu. NTV’de yayınlanan “Paha Biçilemez İstanbul” programı kanalın en yüksek izlenme oranlarına ulaştı ve çok sayıda ödül kazandı. İstanbul’da hem Türkçe hem de İngilizce özel geziler yapıyor. Kapalıçarşı, Fener-Haliç- Balat, Karaköy, Galata-Beyoğlu, Taksim-Cihangir- Çukurcuma, 7 Tepe 7 Cami gibi birçok farklı gezide kapalı olan mekanları özel olarak açtırıyor. Kral ve kraliçelere hizmet veren özel bir yat ile yaptığı erguvan ve dolunay turları çok seviliyor. “Yılın Gezi Yazarı” “Türkiye’nin En İyi Profesyonel Rehberi” “En İyi Turizm Yayını” gibi farklı dallarda  17 ödül aldı ve çoğu İstanbul ile ilgili olan 16 kitap yazdı.

Aralarında Oprah Winfrey, Martha Stewart, Madeleine Albright, Colin Powell, Robert Redford,Calvin Klein, Kevin Spacey, Billy Crystal, Bob Geldof ve Rory Gates gibi kişilerin bulunduğu 100'den fazla önemli isme İstanbul’u anlattı.

Samet Ensar Sarı

Dekatlon
Ajans Başkanı

İstanbul Erkek Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama yüksek lisansı ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA eğitimi almıştır. Türkiye’nin en büyük ve ödüllü dijital ajanslarından Dekatlon’un kurucu ve yönetici ortağıdır. Kreatif teknolojiler, sosyal medya temelli pazarlama çözümleri, online itibar yönetimi ve sosyal medya reklamcılığı odak alanıdır. Türkiye dışında 22 farklı ülkeye 16 farklı dilde dijital ve sosyal medya çözümlerini aktif olarak sunmaktadır. Üretimi Siemens’te deneyimlemiş, satışı Vodafone’da görmüş, pazarlamayı TEB’te öğrenmiş, dijital çağı ise Startup’larda yaşamıştır.

Sami Kariyo

Penti
Yönetim Kurulu Başkanı

Sami Kariyo, 1958 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimini sırasıyla Robert Kolej, Amerika’da Colombia Üniversitesi ve Türkiye’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde sürdürmüştür. Çalışma yaşamına 1984 yılında aile işletmesi olan Öğretmen Çorap Fabrikası A. Ş.’ de başlayan Sami Kariyo, kısa bir süre sonra şirketin başına geçerek, 1994 yılından beri şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenmiştir. Sami Kariyo, 2015 yılında Birleşmiş Markalar Derneği Başkanlığı’na seçilmiş ve Kasım 2016’ya kadar görevini sürdürmüştür. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle kadının toplumda güçlenmesine, sağlığa ve sanata destek vermektedir. Sami Kariyo ve eşi, iş hayatları süresince elde etme şansına eriştikleri kaynak ve birikimlerin bir bölümünü toplumla paylaşma amacıyla 2013 yılında Kariyo & Ababay Vakfı’nı kurmuştur. Vakıf, “Başka Sinema” salonları ile yepyeni ve farklı bir sinema deneyimini sinemaseverler ile buluşturmuştur.

Selami Şahin

Sanatçı

1966 yılında ilk 45’liğini yapan Selami Şahin, günümüze kadar 24 adet 45’lik plak, 7 adet 33’lük plak (LP), 13 adet ise Kaset & CD albüm yapmıştır. 300’ün üzerinde bestesi olan Şahin, birçok sanatçının da eserlerini seslendirmesiyle Türk müziğinde en güçlü sanatçılar arasında yer almıştır.

Serhan Ok

Goodjob
Kurucu Ortağı

1984 yılında Kayseri’de doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi Antropoloji bölümü yüksek lisans programında devam etmektedir. Goodjob çatısı altında tüketiciyi tanımak, marka yaratmak, güçlendirmek ve yönetmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Marka Konseyi’nin kurucuları arasındadır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitmendir. 2013 yılında çıkan İlk Marka Hz. Adem Mi? adlı kitabı 2 baskı yapmıştır. Ayrıca 2016 yılında yayınlanan Markanı Ateşle kitabının yazarları arasındadır. Senaryo yazarlığı eğitimi almıştır ve edebiyata ilgi duymaktadır. Deneme ve öyküler yazmaktadır.

Serhat Gürcü

Youth Works
Ajans Başkanı

Agency President 2004’te kurduğu Youth Republic, Türkiye’de hedef kitle uzmanlığına dayalı ajans modellerinin öncüsü olmuştur. Bu süre zarfında Youth Republic, gençlik uzmanlığını birçok servisle birleştirerek entegre pazarlamanın da ilk örneklerini hayata geçiren pazarın büyük oyuncusu olmuştur. 11 yıl Ajans Başkanlığı görevini sürdüren Gürcü, Fortune dergisinin genç girişimci liderler ve yöneticilerin seçildiği “40 Yaş Altı 40” yönetici listesinde reklam–pazarlama sektöründen seçilen 2 kişiden birisi olarak 5 sene üst üste yer almıştır. Gürcü, Aralık 2015’te Youth Republic’ten ayrıldıktan sonra Türkiye’nin en büyük bağımsız ajanslarından Happy People Project ile birlikte hayata geçirdiği YouthWorks’te, Ajans Başkanı olarak kariyerine devam etmektedir.

Serkan Toper

Ata Hukuk ve Danışmanlık
Kurucusu

1979 yılında Denizli’nin Sarayköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Kars – Kağızman’lıdır . 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış ve 2000 yılında mezun olmuştur. 2002 yılından beri İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. 2016 yılında düzenlenen 6. Buhara Medya Yılın En İyileri Medya Ödülleri töreninde, Medya ve Fikir Sanat Eserleri Hukuku konusundaki çalışmaları nedeni ile “Yılın En İyi Hukuk Danışmanı” ve yine 2016 yılında Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği tarafından verilen Avrasya Kalite ödülüne layık görülmüştür.

Sertab Erener

Sanatçı

Şeyda Coşkun

Be Light Kitchen Kurucusu
Sağlıklı Yaşam Koçu

Şeyda Coşkun spor tutkunu, adrenalin bağımlısı, beslenme ile sporu ideal dengede birleştiren biridir. Kendini insanları mutlu ederek zayıflatmaya adayan “kısa dönemli bir hayat arkadaşı” olarak tanımlamaktadır. Spor ve beslenme üzerine deneyimlerini, hayata bakış açısı ile harmanlayarak insanları hem fiziken hem de ruhen hafifleten çözümler sunmaktadır. İnsanları mutlu ederek mutlu olmaktadır.

Sinan Öncel

Twigy
Yönetim Kurulu Başkanı

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunudur. Lara adlı bir kızı bulunan Öncel, Twigy’de yenilikçi işler yapmaktadır. Ekim 2016 tarihinden bu yana, 2023 vizyonu ülkemizi, bölgenin ve dünyanın markalı ekonomisine yön veren bir duruma getirmek olan Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir.

Şirin Sever

Posta Gazetesi Köşe Yazarı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Editörlük, yazarlık ve TV programı sunuculuğu yapan Şirin Sever, magazin dünyasından siyaset dünyasına uzanan geniş bir yelpazede röportajlar ve sohbet programları gerçekleştirmiştir.

Špela Levičnik Oblak

Slovenya Reklamcılık Odası
Yönetim Kurulu Üyesi

Špela Levičnik Oblak’ın reklamcılık alanında 25 yıldan fazla iş tecrübesi vardır. Uluslararası reklam ajansı yönetimindeki ilk tecrübesini 1996 ve 2002 yılları arasında Grey Ljubljana’da almış ve ondan önce de yerel ajanslar olan Kompas Design ve Pristop’ta çalışmıştır. 2002’de LUNA TBWA ajansında müdür yardımcısı olarak işe başlamıştır. 2003’te ajansın müdürü olmuş ve 2008’de LUNA TBWA’nın bölge müdürü olarak Yugoslavya ve Bulgaristan’da çalışmıştır. LUNA TBWA grubu OMG, OMD ve PHD medya ajanslarından oluşmaktadır. 14 yıl boyunca LUNA TBWA’yı başarılı bir şekilde yöneterek yapılan cironun yanı sıra yaratıcı anlatım açısından da Slovenya’nın en iyi reklam ajanslarından biri haline getirmiştir. Şu an SOZ dahilinde aktif olarak Slovenya Profesyoneller Derneği ve Slovenya Ajansları ve SOZ’un yönetim kurulu üyesidir. 2011’de 20. Slovenya Reklam Festivali’nde müdürlük yapmıştır. Sosyal Bilimler Fakültesi’ne düzenli olarak deneyim belgeleri sunmakta, Pazarlama Derneği’nin üyesi ve Yöneticiler Derneği’nin Kadın Yöneticiler kolunun yönetim kurulu üyesidir.

Tunç Günbey

Digital Partners
CEO

1978 doğumlu Tunç Günbey, Kadıköy Anadolu Lisesi’nden ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Kanada’da Ontario Eyaleti’nde Big Byte Computers mağazalarını kurmuş ve işletmiştir. Sırasıyla Kyrenia Jasmine Court Hotel ve The Ritz Carlton İstanbul otellerinde satış departmanlarında görev yapmıştır. 2007 yılında Reklamz Şirketler topluluğuna Satış Müdürü olarak katılan Tunç Günbey aynı dönemde Türkiye’nin ilk bölgesel indirim kuponları projesi olan Fırsat Paketi’ni kurmuştur. 2010 yılında Reklamz Doğrudan Satış Grup Direktörü görevine getirilmiştir.
2014 yılı başında, Ströer Media grubuyla ortak Digital Partners Medya Planlama Ajansı’nı kurmuş ve CEO görevini yürütmektedir. Digital Partners bünyesinde bu kapsamda dijital medya planlama ve satın alma, arama motoru reklamcılığı, sosyal medya reklamcılığı ve itibar yönetimi, RTB (Real Time Bidding), web tasarımı ve kreatif departmanlarını kurarak tüm internet reklam hizmetlerini bir çatı altında toplamıştır.
Dijital Partners şu anda ulusal birçok firmanın djital süreçlerini yürütmektedir. Merkezi İstanbul’da olup İzmir, Ankara ve Antalya’da da irtibat ofisleri bulunmaktadır.

Turgay Adıyaman

Saffron Brand Consultants
Türkiye ve Orta Asya Direktörü

Turgay Adıyaman’ın Unilever, Turkcell ve Vodafone’da 20 yıldır çok uluslu firma iş deneyimi bulunmaktadır. 2008’den beri ülkelere, şirketlere ve şampiyonlara yardım etmek amacıyla Saffron Brand Consultants’ın İstanbul ofisinin başındadır. Akademik olarak ise, Turgay Adıyaman ODTÜ İşletme‘den mezun olmuş, ayrıca 2007’den itibaren Georgia State University’de ve Bilgi MBA’de markalaştırma dersleri vermiştir. Turgay Adıyaman Brand is You konferansları kurucusu ve Brandmap dergisi yazarıdır.

Uğur Kısa

ISC Güvenlik Danışman
Yönetici Ortağı

1975 yılında İzmit’te doğmuştur. Polis Koleji/Akademisi ve Gazi Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Swissotel The Bosphorus, Edition Hotel ve Palmali Holding Pal Güvenlik Hizmetleri şirketlerinde üst düzey yönetici pozisyonlarında 20 yılı aşkın bir süredir çalışmıştır. İngilizce bilmektedir.

Uğur Şeker

DBI
Yönetici Ortağı

1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni 1.’likle bitirerek Şehir Planlamacısı olmuştur.

2000 yılında açılan Zap Medya firmasının kurucu ortaklarındandır. 2007 senesinde, yerli sermayeli ve Türkiye’nin ilk internet ajansı olan Zap Medya’nın satışını gerçekleştirmiş ve 2010 yılında ayrılmıştır. Bugüne kadar yaklaşık 4500 adet internet kampanyasını yönetmiştir. Türkiye’ de ilk olan Mynet Webschool ve Webstar Türkiye 1‘in fikir sahibidir ve koordinatörlüğünü yapmıştır. IAB Türkiye Platformu’nun ilk Divan Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesidir.
Türkiye’ nin ilk melek yatırım platformu olan Galata Business Angels (GBA) kurucu üyesidir ve yönetim kurulunda görev almaktadır. Bilgi Üniversitesi, İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisansı Next Akademi’nin kurucularındandır ve öğretim üyesidir.

Yiğit Kulabaş

RE/DESIGN
Kurucusu ve Başkanı

Yiğit Kulabaş’ın kariyerini üç kulvarda özetlersek: yönetici, akademisyen ve yazar kimliği ile ön plana çıkmaktadır. 25 senedir iş hayatında bulunan Yiğit Kulabaş, RE/Design Business firmasının kurucusu ve başkanıdır. Yiğit Kulabaş yakın geçmişe kadar Turkcell’de Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Daha önceki dönemde Microsoft, Ericsson, Oracle ve NCR firmalarında görev almıştır. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Yiğit Kulabaş İTÜ’de Pazarlama üzerine doktora yapmıştır. Halen Bilgi Üniversitesi’nde MBA programında İnovasyon Yönetimi ve Dijital Pazarlama derslerini vermektedir. Halen Capital dergisinde köşe yazarlığı yapan Kulabaş’ın iki de romanı bulunmaktadır. Yiğit Kulabaş aynı zamanda global bir STK olan Service Design Network’ün yönetim kurulunda görev almaktadır.

Yonca Evcimik

Sanatçı

“Abone” albümüyle 1991’de ilk çıkışını yapan Yonca Evcimik, günümüze kadar 15 albüm kaydı ile Türk Pop müziğinde yerini almıştır. Müzik kariyerinin yanında; televizyonda yer aldığı dizilerle de adından sıkça söz ettiren Evcimik, müzikaller ve tiyatronun dışında kurduğu dans okulu ile sanatın her dalında başarılı olmuştur.

Yrd. Doç. Dr. Emek Barış Kepenek

ODTÜ Sosyoloji bölümünden 2009’da doktorasını verdikten sonra ODTÜ – Teknokent’te Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi’nde yöneticilik yapmıştır. 2013 yılından bu yana Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan TEKMER ve Ekin Kuluçka programlarında danışmanlık yapmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu

Designnobis
Kurucusu

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu, 1984 yılında ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünü birincilikle bitirdikten sonra Bina Bilgisi dalında master derecesini, Kentsel Çevre alanında ise doktora derecesini tamamlamıştır. 1991 yılında Japon Endüstri Tasarımcıları Derneği’nin “Pioneer of Design (Tasarım Öncüsü)” ödülünü kazanan ilk Türk olmuştur. Güneş ve rüzgâr enerjisiyle çalışan çevreci tekne tasarım  ‘‘Volitan’’  ile Tasarım Oscar’larını Türkiye’ye kazandırmış ve 2006 yılında kurduğu DESIGNNOBIS Tasarım/İnovasyon şirketi, Türkiye’nin 40 Öncü Girişimci Şirketi arasında yer almıştır. Dr. Gürsu, çevreci ve vizyoner projelerle dünyanın prestijli tasarım yarışmalarınca 9 yıl içerisinde 160’ın üzerinde ödüle layık görülmüştür. AB’de düzenlenen Dünya Tasarım Sıralamasında Türkiye’yi ikinciliğe taşıdı. Bu alanlardaki birikimlerini kaleme aldığı ‘’Sahi, İnovasyon Neden Bize Bu Kadar Uzak?’’ adlı kitabı 2014 yılında yayımlanmıştır. Aynı yıl International Association of Designers tarafından Milano’da  ‘’Yılın Tasarımcısı’’ olarak onurlandırıldı., ODTÜ’de öğretim üyesi olarak tasarım öğrencileri yetiştirmektedir.

Yunus Baran

Yubai Marka Danışmanlığı
Kurucu ve Yaratıcı Marka Danışmanı

Yunus Baran, ekonomi, marka yönetimi ve reklamcılık okumuştur.
Marka yönetimi ve reklamcılık eğitimi için New York’ta yaşamış ve yurda dönüşünde reklam sektöründe stratejik planlama direktörlüğü ve stratejiden sorumlu ajans başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 2014 yılında Yubai Marka Danışmanlığı markasını yaratmıştır. Türkiye Katılım Bankaları Birliği, Bereket Döner, Arbella Makarna, AnadoluJet, Digiturk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Metro İstanbul, Kiptaş, Yeşilay, Metropolsoft, Vefa Holding, 360 TV, Alem FM, Alem Dergisi, Doğanay ve daha birçok markaya, kuruma & girişimciye marka konumlandırma stratejileri, konsept ve yaratıcı iletişim danışmanlık hizmetleri vermektedir. Marka Konseyi kurucu üyesidir. Yubai Insight Innovation Idea Workshop/Atölye çalışmalarında gerçekleştirerek markaların markalaşma yol haritalarını belirlemektedir.